Naposledy aktualizováno: 31.03.2020 11:27:50
logo

Místní knihovna Mikulčice

ON-LINE KATALOG ZDE

 

On-line katalog byl financován pomocí dotačního programu Jihomoravského kraje.

 

CO JE ON-LINE KATALOG?

 

On-line katalog je databáze knižního fondu knihovny. Můžete zde vyhledávat knihy podle různých kritérií, např.: podle jména autora, názvu díla, klíčového slova, roku vydání, edice atd. V on-line katalogu si můžete také knihy rezervovat, podívat se na seznamy novinek, přihlásit se do svého čtenářského konta a prodlužovat si své výpůjčky.

 

 

Náhled online katalogu

 

JAK SE PŘIHLÁSÍM DO SVÉHO ČTENÁŘSKÉHO KONTA?

 

Na hlavní stránce on-line katalogu naleznete odkaz "VAŠE ČTENÁŘSKÉ KONTO". Poté do prázdných políček zadáte "ČÍSLO VAŠÍ PRŮKAZKY" a "PIN (RRMMDD"). "ČÍSLO VAŠÍ PRŮKAZKY" je tedy číslo, které se nachází na Vaší průkazce do knihovny, např.: 258. "PIN (RRMMDD)" je pin kód, který je složený z vašeho rodného čísla/data narození (RR - rok, MM - měsíc, DD - den), např.: 751123 (RR - 75, MM 11, DD 23), nebo např.: 660203 (RR - 66, MM - 02, DD - 03).

 

Náhled přihlášení

 

JAK SI PRODLOUŽÍM SVÉ VÝPŮJČKY?

 

Po úspěšném přihlášení do našeho čtenářského konta se zobrazí tabulka, ve které lze vidět, co jsme měli půjčeno a co zrovna půjčeno máme. V pravém sloupku této tabulky jsou vyznačeny čtverečky, které označují knihy, které lze prodloužit. Pokud půjčená kniha u sebe nemá čtvereček, který lze tzv. „odfajkovat“, knihy jsou již půjčeny dlouho a musí se vrátit, popřípadě prodloužit návštěvou knihovny. Když tyto knihy, které chceme prodloužit, označíme ve čtverečku (většinou již bývají automaticky označeny), klikneme nad tabulkou na „PRODLUŽ OZNAČENÉ VÝPŮJČKY“. Takto se knihy prodlouží přes Vaše čtenářské konto.

 

OBRÁZEK : inkedkonto_li.jpg

 

POZOR – POKUD SE VÁM NEDAŘÍ PŘIHLÁSIT DO SVÉHO ČTENÁŘSKÉHO KONTA, PŘIJĎTE DO KNIHOVNY, NEJSPÍŠE SE JEDNÁ O PROBLÉM NEÚPLNÝCH INFORMACÍ V DATABÁZI ČTENÁŘŮ, KTERÝ VEDE KNIHOVNICE/KNIHOVNÍK VE SVÉM POČÍTAČI.