Naposledy aktualizováno: 31.03.2020 11:27:50
logo

Místní knihovna Mikulčice

1 16_10_2019.jpg Trénink paměti
Od středy 16. října probíhá v KD Mikulčice trénink paměti s certifikovaným trenérem paměti Mgr. Zdeňkem Glozem.
3
1.jpg Beseda s A. Vašíčkem
V pátek 18. října proběhla beseda se spisovatelem A. Vašíčkem na téma "České tajemno".
4
hor1 Beseda se spisovatelkou Naďou Horákovou - Beseda se spisovatelkou
Ve čtvrtek 22. března se uskutečnila beseda se spisovatelkou Mgr. Naďou Horákovou v prostorách Kulturního domu Mikulčice. Známá spisovatelka a pedagožka z Mutěnic poutavě vyprávěla o své literární tvorbě, o spolupráci v rámci psaní scénářů pro televizní seriály, tak o své práci pedagogické. Beseda byla doplněna fotografiemi a ukázkami její činnosti.
4
1 Beseda - Beseda s Arnoštem Vašíčkem
Dne 14. listopadu 2017 proběhla v Kulturním domě Mikulčice beseda se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem. Beseda nesla název "Labyrint záhad" a zcela jistě svému jménu dostála. Podívali jsme do starého Egypta, s Huny projeli půl světa a u nás jsme zavítali na naše tajemné hrady a zámky. Celé vyprávění bylo doplněno spoustou fotografií a video nahrávek. Návštěvníci besedy si také mohli přímo od pana spisovatele Vašíčka zakoupit jeho nejžhavější knižní novinky, které s sebou přivezl. Již nyní se těšíme na další setkání s panem spisovatelem.
6
1 Rekonstrukce knihovny - Rekonstrukce knihovny
Pár fotografií z rekonstrukce a po rekonstrukci knihovny.
7
IMG_20170502_105946 Besedy s MŠ Mikulčice - Beseda
Vždy jedenkrát v měsíci přijdou třídy MŠ Mikulčice na besedu do knihovny. Pokaždé je pro děti připraveno krátké povídání na daná témata (o dni dětí, o Astrid Lindgrenové, o ilustrátorech...), chvilka luštění a volný "rozběh" po prostorách knihovny. Každá třída má svůj vlastní čtenářský průkaz a vždy si půjčí knihy, které poté společně čtou ve svých třídách.
2
IMG_6845 Besedy - Beseda v ZŠ Mikulčice
Ve dnech 8. a 9. června navštívila paní knihovnice Základní školu Mikulčice. Pro žáky 3. a 4. třídy (tř. uč. Mgr. Lenka Fialová) uspořádala besedu na téma "Kniha a její život"- o tom jak vzniká kniha, kde se knihy "vyrábí", kam putuje, jak se prodává. Na konci besedy proběhl malý kvíz o autorech.
2
Beseda s Klubem čtenářů Beseda s Klubem čtenářů - Besedy
Na konci školního roku proběhla v knihovně návštěva Klubu čtenářů ze ZŠ Mikulčice pod vedením Mgr. Evy Slovákové. Malí čtenáři se seznámili s chodem obecní knihovny, vyzkoušeli si drobné knihovnické práce a někteří se do knihovny rovnou přihlásili. Někteří nadšenci chodí do knihovny pomáhat i o prázdninách.
5

1 - kopie.jpg
Interiér knihovny
2 - kopie.jpg
Interiér knihovny
IMG_2972_opr
Knihovna se nachází v 1. patře radnice
Knihovna_II
Knihovna je otevřena každé pondělí 13:00 - 18:00