Místní knihovna Mikulčice
Naposledy aktualizováno: 07.01.2019 13:09:55
hor1 Beseda se spisovatelkou Naďou Horákovou - Beseda se spisovatelkou
Ve čtvrtek 22. března se uskutečnila beseda se spisovatelkou Mgr. Naďou Horákovou v prostorách Kulturního domu Mikulčice. Známá spisovatelka a pedagožka z Mutěnic poutavě vyprávěla o své literární tvorbě, o spolupráci v rámci psaní scénářů pro televizní seriály, tak o své práci pedagogické. Beseda byla doplněna fotografiemi a ukázkami její činnosti.
4
1 Beseda - Beseda s Arnoštem Vašíčkem
Dne 14. listopadu 2017 proběhla v Kulturním domě Mikulčice beseda se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem. Beseda nesla název "Labyrint záhad" a zcela jistě svému jménu dostála. Podívali jsme do starého Egypta, s Huny projeli půl světa a u nás jsme zavítali na naše tajemné hrady a zámky. Celé vyprávění bylo doplněno spoustou fotografií a video nahrávek. Návštěvníci besedy si také mohli přímo od pana spisovatele Vašíčka zakoupit jeho nejžhavější knižní novinky, které s sebou přivezl. Již nyní se těšíme na další setkání s panem spisovatelem.
6
1 Rekonstrukce knihovny - Rekonstrukce knihovny
Pár fotografií z rekonstrukce a po rekonstrukci knihovny.
7
IMG_20170502_105946 Besedy s MŠ Mikulčice - Beseda
Vždy jedenkrát v měsíci přijdou třídy MŠ Mikulčice na besedu do knihovny. Pokaždé je pro děti připraveno krátké povídání na daná témata (o dni dětí, o Astrid Lindgrenové, o ilustrátorech...), chvilka luštění a volný "rozběh" po prostorách knihovny. Každá třída má svůj vlastní čtenářský průkaz a vždy si půjčí knihy, které poté společně čtou ve svých třídách.
2
IMG_6845 Besedy - Beseda v ZŠ Mikulčice
Ve dnech 8. a 9. června navštívila paní knihovnice Základní školu Mikulčice. Pro žáky 3. a 4. třídy (tř. uč. Mgr. Lenka Fialová) uspořádala besedu na téma "Kniha a její život"- o tom jak vzniká kniha, kde se knihy "vyrábí", kam putuje, jak se prodává. Na konci besedy proběhl malý kvíz o autorech.
2
Beseda s Klubem čtenářů Beseda s Klubem čtenářů - Besedy
Na konci školního roku proběhla v knihovně návštěva Klubu čtenářů ze ZŠ Mikulčice pod vedením Mgr. Evy Slovákové. Malí čtenáři se seznámili s chodem obecní knihovny, vyzkoušeli si drobné knihovnické práce a někteří se do knihovny rovnou přihlásili. Někteří nadšenci chodí do knihovny pomáhat i o prázdninách.
5

IMG_2965_opr
Prostory knihovny
IMG_2969_opr
Prostory knihovny
IMG_2972_opr
Knihovna se nachází v 1. patře radnice
Knihovna_II
Knihovna je otevřena každou středu 13:00 - 18:00
 
Proces zabral 0.0379 sekund času a 0.71MB paměti.